Zgodovina društva

Športno društvo Kotlje je bilo ustanovljeno 10.4.2019 s strani številnih akterjev iz lokalnega okolja. Ustanovljeno je bilo z namenom izvajanja športnih dejavnosti za vse starostne skupine.

Zaradi razvoja Kotelj kot kraja, izgradnje Večnamenske dvorane in priselitve številnih družin se je pojavila potreba po ustanovitvi društva, ki bo tako prebivalcem Kotelj kakor tudi ostalim zagotavljalo športno vadbo različnih športnih aktivnosti kot npr. nogomet, košarka, aerobika,…

Sprva je bilo v okviru društva zagotovljeno igranje nogometa za moške in aerobika za ženske, nato se je organizirala tudi vadba badmintona in košarke ter odbojke.

Delovanje društva je bilo močno omejeno zaradi pandemije COVID-19, saj je bila vadba praktično nemogoča. Omogočeno alli bolje rečeno dovoljeno je bilo izvajati zgolj vadbo na daljavo, kar je društvo tudi zagotovilo. Zagotovljena je bila namreč vadba aerobike na daljavo oz. preko zoom-a.